SŁOWIANKA - wczoraj

"Słowianka" - firma z tradycją!

Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów "Słowianka" powstała w 1954 roku z  inicjatywy grupy byłych żołnierzy, weteranów II-ej wojny światowej. Początki działalności firmy były bardzo trudne, głównie ze względów lokalowych. Dopiero w 1959 roku firma przeniosła się do nowo zaadoptowanego budynku przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Szczecinku. Tam też rozpoczęła się specjalizacja firmy w zakresie branży cukierniczej.

W latach 1960-70 nastąpił znaczący rozwój firmy. W  okresie tym po raz pierwszy zrealizowano sprzedaż eksportową oraz dynamicznie rozwijano profil produkcji firmy. Od początku funkcjonowania zakładu dużą uwagę przywiązywano do prawidłowego rozwoju jej pracowników, umożliwiając tym samym ich rehabilitację w różnego rodzaju formach oraz z wykorzystaniem własnej bazy.

W latach 70-tych firma prężnie rozwijała się przechodząc wiele modernizacji, poszerzając tym samym park maszynowy o nowoczesne linie i urządzenia. W okresie tym zakupiono nowe ciągi i  maszyny, które gwarantują wysoką jakość wyrobów.

Od roku 1984 firma rozbudowała się i posiada w chwili obecnej dwa zakłady produkcyjne zlokalizowane na terenie miasta oraz obiekt medyczno-rehabilitacyjny.

Firma jest ważnym podmiotem gospodarczym średniej wielkości w swoim regionie. Poczynione w  firmie liczne inwestycje w park maszynowy umożliwiają produkcję szerokiej gamy wyrobów. Na  bazie karmelu produkowany jest podstawowy asortymenty jak landryny, karmelki nadziewane, lizaki oraz dropsy. Na terenie piekarni wytwarzane są zaś wszystkie wypieki w  postaci herbatników oraz ciastek przekładanych masą tzw.  markizy.

Dodatkowo firma od  45-ciu lat specjalizuje się w  produkcji pomadki mlecznej zwanej potocznie KRÓWKĄ - cenionej także na  rynkach zachodnich.

Wszystkie produkty firmy są dostępne na terenie całego kraju zarówno przez sieć hurtowni patronackich jak i w placówkach sieciowych. Kanałami tymi zajmuje się własna grupa handlowców rozmieszczona na rerenie całego kraju. Ponad 15% produkcji firmy sprzedawana jest także na rynki zagraniczne w krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji.

Firma dokłada dużych starań w kierunku zapewnienia konsumentom bezpiecznych i higienicznych warunków produkcji swoich wyrobów co zagwarantowane jest posiadanym przez firmę aktualnym certyfikatem IFS przyznanym dla dwóch zakładów produkcyjnych.

Obecnie firma Słowianka posiada na terenie miasta Szczecinek sklep firmowy, w których Konsumenci mogą zakupić w atrakcyjnych cenach produkty firmy. W tym roku rozpoczęta została także dystrybucja swoich produktów poprzez sklepy patronackie. Od kilku już lat, jako pierwsza na rynku, firma nasza wprowdziła także dodatkową sprzedaż prze automaty, które są rozmieszczone w miejscach publicznych na terenie Szczecinka. Ponadto w produkty firmy można się zawsze zaopatrzyć w naszym sklepie internetowym pod adresem www.slowianka.home.pl

Zapraszamy do zakupów!

Witamy w naszym sklepie internetowym. Życzymy udanych zakupów!
Klient Detaliczny Klient Hurtowy slowianka.home.pl